ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W MSZALNICY

                                                                  

                                           RAMOWY  ROZKŁAD DNIA

 

8.00 - 9.00        Schodzenie się dzieci. Zabawy w kącikach zainteresowań .Wykonywanie zadań indywidualnych,

                           Ćwiczenia logopedyczne ,zabawy integracyjne, czynności porządkowo – gospodarcze

9.00 – 9.15       Ćwiczenia poranne

9.15 - 9.45        Zajęcia edukacyjne wynikające z realizacji treści programowych

9. 45 – 10.00     Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania

10.00 – 10.30    Śniadanie

10.30 – 11.30    Zabawy swobodne i  zorganizowane na placu przedszkolnym, gry sportowe, spacery, wycieczki

11.30 – 13.00    Kontynuacja działalności edukacyjnej , zajęcia dodatkowe, zabawy dydaktyczne , gry stolikowe

                             Ćwiczenia grafomotoryczne , zabawy ruchowe ze śpiewem, plastyczno- techniczne, zabawy

                            dowolne wg zainteresowań

13.00 – 13.35    Słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, utrwalenie poznanych wierszy i piosenek,  omówienie

                             z dziećmi wydarzeń dnia

   

PROGRAM ADAPTACYJNY DZIECI PIĘCIOLETNICH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W ZESPOLE SZKÓŁ W MSZALNICY

 

 

WYDARZENIA - ROK  SZKOLNY  2014/ 2015

                                              Pierwsze dni w przedszkolu                

                                           

 

Wycieczka do teatru

W październiku dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do teatru na przedstawienie  pt. „ Spotkanie z Panem Andersenem”. Podczas spektaklu dzieci obejrzały trzy baśnie: „ Calineczka”, Brzydkie Kaczątko” oraz  „ Nowe szaty Cesarza”.

 

 

 

Teatr na żywo  w naszym przedszkolu

      Tym razem grupa teatralna bezpośredni w sali przedszkolnej zaprezentowała dzieciom  przedstawienie pt: Ali-baba i czterdziestu rozbójników”. Była świetna zabawa , dużo humoru i muzyki. W trakcie bajki aktorzy zadawali pytania dzieciom, prosili o wskazówki, rady co dodatkowo uatrakcyjniło spotkanie i wzbudziło zainteresowanie dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo to ważna sprawa

       19 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Posterunku Policji w Nawojowej. Dzieci miały możliwość bliżej poznać pracę  policjanta, przypomniały sobie również zasady poruszania się w ruchu ulicznym. Funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom jak  bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacjach zagrożeń.  Wielką atrakcją spotkania była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego od środka. Dzieci były zachwycone tym , że mogły osobiście usiąść za kierownicą pojazdu.

                                                                                                            

 

                                     

 

 

„ Andrzeju, Andrzeju – wszystkich dzieci dobrodzieju”

 

         26 listopada dzieci jak co roku brały udział w zabawie andrzejkowej przygotowanej tym razem przez Samorząd Szkolny. Była muzyka , konkursy i mnóstwo wesołej zabawy. Rodzice włączyli się w organizację  zabawy przygotowując dzieciom słodki poczęstunek.

            

                                   

 

 

Święta tuż, tuż

W ramach współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym dzieci zostały zaproszone przez Panią ze świetlicy wiejskiej na wystawę szopek bożonarodzeniowych przywiezionych z trzech gmin powiatu nowosądeckiego. Podczas pokazu dzieci mogły zobaczyć zarówno szopki tradycyjne jak też wykonane techniką współczesną.

       

 

           

 

Spotkanie z Mikołajem

Długo oczekiwany  Mikołaj, tym razem odwiedził dzieci w centrum zabaw „Mały Robinson” w Nowym Sączu. Najpierw była wspaniała zabawa, dużo ruchu, gimnastyki, pokonywanie toru przeszkód, ściana wspinaczkowa i wiele innych. Największą atrakcją wycieczki było spotkanie z Mikołajem, który pojawił się nagle w towarzystwie dwóch pomocnic. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę, odpowiadały na pytania a na koniec otrzymały upominki .

                     

                                         

 

Mistrzostwa w grach edukacyjnych

        11 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się mistrzostwa w grach edukacyjnych. Dzieci miały mozliwość sprawdzić się w różnego rodzaju grach stolikowych między innymi w układaniu puzzli , skaczących czapeczkach, grze „ oko rysia”, memo, „ na zakupy” , układance na czas. Przedszkolaki zainteresowane różnorodnością gier zapomniały o rywalizacji, czekały tylko kiedy mogą przejść do innego stolika i zagrać w coś innego.  Na koniec wszyscy otrzymali medal mistrza.

            

 

            

             

            

 

Olimpiada sportowa

       Sport to zdrowie – o tym wie każdy przedszkolak. Ruch jest ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka, dlatego zajęcia tego typu są niezwylke ważne.  Aby zaspokoić naturalną potrzębę ruchu, a także wprowadzać u dzieci elementy zdrowej rywalizacji  zorganizowano w przedszkolu „ Olimpiadę Sportową”, która obejmowała siedem konkurencji: bieg z jajkiem, celne oko, slalom, kangurze skoki,marsz po linie bieg sprinterski, oraz tor przeszkód. Dzieci bawiły się świetnie i z chęcią wykonywały poszczególne zadania, za które przydzielane były punkty.Obu  drużynom wręczono dyplomy oraz „ słodką nagrodę”

         

 

         

            

 

Ratownicy medyczni w naszym przedszkolu

            18. XII dzieci brały udział w pokazie dotyczącym udzielania pierwszej pomocy.Ratownicy medyczni najpierw objaśnili  w jaki sposób można udzielić pomocy poszkodowanemu a następnie dzieci same mogły spróbować swoich możliwości.

 

 

  

 

  

 

 

Konkurs „ Zimowy spacer”

         Przed świętami Bożego Narodzenia został ogłoszony konkurs pt: „Zimowy spacer”.Brały w nim udział wszystkie dzieci. Celem konkursu było przedstawienie krajobrazu zimowego dowolną techniką. 8 stycznia zwycięzców konkursu wyłoniły  dzieci poprzez głosowanie.Każde dziecko miało możliwość przyznać punkt pięciu wybranym pracom.Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

 

 

            

 

           

 

         

 

 

Moja Pani z przedszkola

Kolejne prace plastyczne  w naszym przedszkolu tym razem dotyczyły ulubionej osoby, z którą dzieci mają kontakt w przedszkolu. Oto jak dzieci przedstawiły swój wybór.

 

 

 

 

Dla Babci i Dziadka

 

Wszystkie dzieci kochają swoją babcię i dziadka. Dziadkowie pełnią bardzo ważną rolę w ich życiu.Aby szczegółnie uczcić ich dzień dzieci postanowiły zrobić im niespodziankę. Przygotowały inscenizację o „Choince i Aniołkach” oraz własnoręcznie wykonały laurkę.Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków.

 

 

    

 

  

 

Teatrzyk kukiełkowy

        27 stycznia  do przedszkola przyjechali panowie z teatrzykiem kukiełkowym.Tym razem dzieci  poznały postać Tomcio Paluszka.  Przedstawienie oglądnęły również dzieci z młodszych klas SP. Bajka bardzo podobała się wszystkim zwłaszcza przedszkolakom, które zainspirowane oglądanym teatrzykiem same postanowiły zrobić teatrzyk.

    

      

 

                                         

 

Miś w przedszkolu

          4 lutego na zajęcia do przedszkola zostały zaproszone misie. Każde z dzieci mogło przynieś swoją ulubioną przytulankę ,która była integralną częścią zajęć. Najpierw zabraliśmy misie w podróż do Krainy zabawy, gdzie mogły poskakać na trampolinie,potem poznały inne misie znane nam z bajek. Pluszaki przypomniały dzieciom jak trzeba się z nimi obchodzić i z innymi zabawkami, co lubią a czego nie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały maskę karnawałową dla swojego misia –on też chce pójść na bal.